×
 • Lajme
 • Lajme

  Ahmeti: ShBA-së i është mbushur kupa me qeverinë

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA).

  Ai, në “Five” të TV Dukagjinit, tha se po i thotë diçka tjetër ShBA-së dhe diçka tjetër po vepron.

  “Jo dinari, por zënia në befasi e ka mbushë kupën. Absoulitsht, nuk është ky reagim për dinarin. Reagimi është me hapa të njëpasnjëshëm që e befasojnë shtetin që po mundohet me të mbrojtë në çdo hap, s’po them me i dëgju gjithmonë, por me i befasu është problem”, tha ai.

  Ahmeti tutje tha se Kosova duhet të “luajë” sipas rregullave që i cakton ShBA-ja.

  “Kemi ndërvarësi, asnjë shtet nuk është bash sovran, çdo shtet që ka hy në NATO e ka dhënë një pjesë të sovranitetit. Nëse don me lu në ekipin e futbollit ku Amerika është trejner, duhet me lu në pozitën ku të thotë”, tha ai.

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Lajme13 Prill 2024
  Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Lajme13 Prill 2024
  Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka komentuar mbajtën e “referendumit” të 21 prillit në veri, ku do të votohet për largimin ose...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune. Ai tha se këto...
  Lajme13 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Arrestimi i tij...
  Vip13 Prill 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Rosela Gjylbegu sapo ka lënë një njoftim në faqen e saj në Facebook. Këngëtarja, ka treguar se e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.