Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ahmeti: Masat që janë në fuqi janë hajgare

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari I Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një emisioni televiziv ka folur për masat kundër Covid-19, të miratuara nga Qeveria e Kosovës.

  Ai tha se Prishtina la qenë respektuese ma e madhe e masave, krahasuar me qytetet tjera.

  “Prishtina ka  qenë respektuese ma e madhe e masave, krahasuar me qytetet tjera   fokusi ka qenë ten a dhe i kemi bërë thirrje qytetarëve që t’I respektojnë masat dhe do t’I respektojmë edhe më tutje”, tha Ahmeti.

  Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë që më mirë është që Kosova të mbyllet për një javë sesa kjo mbyllje që po bëhet nga ora 19:00.

  Ahmeti tha se nëse Kosova mbyllet për një javë atëherë do të ndikonte që numri i të infektuarve të bie.

  “Masat ose vlejnë për krejt Kosovën e ta mbyllim krejt vendin për një javë në mënyrë që të ngadalësojmë përhapjen”, tha Ahmeti

  Ai masat të cilat janë aktualisht në fuqi i vlerëson si “hajgare” dhe të “kota”.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një telefonatë nga Derek Chollet, këshilltari special i sekretatit amerikan Antony Blinken. Siç ka shkruar...
  Lajme23 Mars 2023
  Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj tha se marrëveshja e fundit mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër është “marrëveshja më e keqe” që...
  Lajme23 Mars 2023
  Wurz Design kompani e njohur për projektimin e Qendrave të Trajnimit për Siguri Rrugore, qendra që tashmë i ka ndërtuar në pjesën...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Platforma “Liria Ka Emër” u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të marrin pjesë në Marshin për Drejtësi në solidarizim dhe...
  Lifestyle23 Mars 2023
  Ushqimet që nuk mund t’u rezistoni të listuara nga shkencëtarët pas kërkimeve, për të paraqitur ushqimet më të varura që konsumojmë. Vullnetarët...
  Lajme23 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion tek oborri i Kuvendit të Kosovës, ku në veturën e kryeparlamentarit kanë shkruar “edhe asi”, “edhe...
  Sport23 Mars 2023
  Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur që Agim Ademit t’i caktohet masa e arrestit shtëpiak për një muaj. Kryetari i Federatës së...
  Front TV23 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka organizuar sot një aksion në kundërshtim të zhvillimeve të fundit në kuadër të marrëveshjes në Ohër, e që kanë...
  Lajme23 Mars 2023
  Ish-emisari special amerikan, nga Presidenca Trump, Richard Grenell, i ka reaguar sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, mbi marrëveshjen e planit evropian...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.