×
 • Lajme
 • Lajme

  Agusholli: Jemi të gatshëm për zgjedhje

  FrontOnline
  18 Maj 2024

  Gramos Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje tregon se si parti janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje kurdo që kryeministri të merret vesh me partitë tjera. Sipas asaj çka ka thënë kryeministri Kurti, sepse ai është përcaktuesi i partisë dhe ka të drejtë të flasë në emër të saj, Lëvizja Vetëvendosje gjithmonë është e gatshme për zgjedhje. Kurdo që merren vesh me partitë tjera ne jemi të gatshëm”, theksoi ai.

  Por, për shkak të mospajtimeve me kryeministrin Kurti sa i përket miratimit të Kodit Civil, Agusholli thotë se nuk ka vendosur nëse do të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme në listë të VV-së, derisa të qartësohen rreth Kodit Civil. Kjo mbetët të shihet. Njëherë për një herë nuk kam vendosur por do të shihet në bisedat e ardhshme me kryeministrin. Nuk e besoj që votohet Kodi Civil”, tha Agusholli për Front Online.

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të varroset në fshatin Talinoc i Muhaxherëve të Ferizajt, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Muhamet Beqiri. Ai ndërroi...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës dje në veri të vendit ka gjetur arsenal armësh në dy lokacione të ndryshme. Bëhet e ditur se në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Bashkëpunimi sa vjen e bëhet më i ngushtë ndërmjet Kosovës dhe Forumit Ekonomik të Vjenës (VEF). Për të biseduar për hapat e...
  Të tjera
  Kronika15 Qershor 2024
  Një burrë nga Jabllanica ka raportuar në Polici zhdukjen e bashkëshortes dhe vajzës së tyre. Sipas Policisë, i njëjti ka njoftuar se...
  Bota/Rajoni15 Qershor 2024
  Për fundjavën që presim Shqipëria do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nga 170 euro sa ishte vitin e kaluar, çmimi i një kurbani në Kosovë këtë vit ka shkuar në 350 euro. Shitësit...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Imri Ahmeti se iniciativa e fundit për të shkuar në zgjedhje, ka qenë lojë...
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Lajme15 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se temperaturat minimale...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.