×
 • Sport
 • Sport

  Adrian Bajrami rinovon me Benfican

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B.

  Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri në verën e vitit 2026.

  Ai te gjiganti portugez është që nga viti 2018, kur ishte transferuar nga Young Boys.

  Bajrami kaloi grupmoshat U17, U19 dhe U23 – teksa nga viti 2022 aktivizohet te Benfica B.

  21-vjeçari këtë sezon ka regjistruar 20 paraqitje dhe ka kontribuar me një gol e dy asistime.

  “Është një krenari e madhe, jam shumë i lumtur me rinovimin tim. Shpresoj të vazhdojë të punojë shumë dhe ta përfaqësojë Benfican në mënyrën më të mirë të mundshme”, tha ai për “BTV”.

  Bajrami, i cili ka edhe pasaportë zvicerane, mbetet i vendosur në dëshirën e tij për të arritur tek ekipi i parë i “Shqiponjave”.

  “Një nga objektivat është i qartë: të arrijë ekipin A. Por, për momentin jam i fokusuar te ekipi B, të punojë fort, të fitojë ndeshje dhe të rritem, sigurisht”, deklaroi ai.

  Adrian Bajrami kujtoi edhe momentet kryesore që ka përjetuar, duke kujtuar emocionin e një arritjeje unike. “Të vija këtu [te Benfica] dhe të bëhesha kampion kombëtar me të rinjtë ishte e pabesueshme. Pastaj, prapë arrita të fitoja Kupën Interkontinentale… është e pashpjegueshme! Dhe tani po luaj rregullisht në ekipin B. Gjëja më e rëndësishme është të vazhdojmë të luajmë, të punojmë mirë dhe të rritemi”, tha Bajrami.

  Adrian Bajrami numëron tri paraqitje me Kombëtaren A të Shqipërisë, por në të tri rastet ishin ndeshje miqësore.

  Ai ka dy paraqitje me Shqipërinë U19 dhe gjashtë tjera me Shqipërinë U21. /Gazeta Express/

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Atletico Madrid ka marrë pikë të plota të shtunën ndaj Girona në kuadër të Javës së tridhjetë në La Liga. Ndeshja e zhvilluar...
  Sport13 Prill 2024
  Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Llapi...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) në Kosovë nuk ka ende informacione se nga cilët operatorë furnizohet Elektroseveri për shpërndarjen e energjisë...
  Lajme13 Prill 2024
  I është dhënë lamtumira e fundit, 21 vjeçarjes  që u vra dje nga ish bashkëshorti brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj....
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.