×
 • Lajme
 • Lajme

  Abrashi përmend datën e mundshme të mbajtjes së zgjedhjeve

  FrontOnline
  22 Dhjetor 2020

  Sapo ka përfunduar takimin në mes të u.d. të Presidentit Vjosa Osmani dhe anëtarit të Kryesisë së LDK-së, Arban Abrashi.

  Ai ka thënë se në këtë takim është përmendur 7 shkurti si data e mundshme kur sovrani mund t’iu drejtohet kutive të votimit, për të zgjedhur Qeverinë dhe përbërjen e re parlamentare.

  Ai ka thënë se aktualisht janë të gatshëm të shkojnë të vetëm në zgjedhje.

  “Data e cila është përmendur është 7 shkurti, por do të kemi edhe takime të tjera. Sa i përket zgjedhjeve për momentin, jemi të mendimit të shkojmë të vetëm në zgjedhje, por për këtë do të mblidhet struktura e partisë”, tha Abrashi.

  Skena politike duhet t╒ gjej forcë të miratoj projekbuxhetuin e viti të ardhshëm, ka thënë Abrashi.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shtator 2023
  Pas sulmit të së dielës në Banjskë të Zveçanit, kryeministri Edi Rama ka kërkuar që KFOR-i të marrë nën kontroll veriun e...
  Lajme28 Shtator 2023
  Grupet parlamentare kanë nisur diskutimet për rezolutën për dënimin e sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës. Konjufca i ftoi këto grupe që...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar sot që Serbia të sanksionet e ndëshkohet ndërkombëtarisht pas ngjarjes së të dielës, ku një grup i...
  Të tjera
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti së bashku me ministren Donika Gërvalla-Schëarz dje kanë pritur ambasadorët dhe diplomatët e akredituar në Republikën e...
  Lajme28 Shtator 2023
  Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila ka thënë sot se sulmi i të dielës në Banjskë të Zveçanit është një...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, sot, në seancën e Kuvendit, ka thënë se të dielën, Republika e Kosovës u...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kuvendi i Kosovës ka mbajtur një minutë heshtje për nder të rreshterit të vrarë në veri, Afrim Bunjaku, raporton Ekonomia Online.  
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një autobus shkolle është përmbysur në Jeruzalem, si pasojë e të cilit janë plagosur dhjetëra nxënës. 33 fëmijë të moshës 8-12 vjeç...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kompania Rajonale e Ujësjellësit Prishtina ka njoftuar se kanë shkyçur nga shërbimet e ujit, konsumatorë me borxhe të mëdha ndaj kompanisë. Nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.