Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Abrashi nga protesta e punëtorëve të Telekomit: Kontratat e dëmshme po rrezikojnë mijëra familje të punonjësve

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi shkruan se oligarkët e mbështetur nga pushteti po e shkatërrojnë Telekomin.Ai këto fjalë i tha gjatë protestës së punëtorëve të Telekomit para Qeverisë.

  Abrashi thotë se kontratat e dëmshme po e mbysin Telekomin dhe po rrezikojnë me mijëra familje të punonjësve.

  Deputeti i Vetëvendosjes në fotografinë e postuar shihet me deputetin tjetër Salih Zyba.Ky është postimi i tij i plotë:Oligarkët e mbështetur nga pushteti po e shkatërrojnë Telekomin e Kosovës. Kontratat e dëmshme e kriminale po mbysin Telekomin përmes arbitrazhit, duke rrezikuar mijëra familje të punonjësve. Shteti i Kosovës duhet të marrë në mbrojtje këtë resurs publik.

  Në solidaritet të plotë me punëtorët e Telekomit, sot jemi me ta në shesh!

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.