Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  AAK kundër mbylljes së vendit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  AAK-ja është shprehur kundër masave restriktive që pritet të merren sot nga qeveria.

  Mbyllja totale sipas partisë që është në pushtet nuk duhet të bëhet pa i përdorur të gjitha alternativat e mundshme.

  Përmes një konference për medie, deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj bëri të ditur se sot do të përkrahin Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike.

  “E kuptojmë shqetësimin për rritjen e rasteve me Covid 19, por konsiderojmë se duhet të shfrytëzojmë të gjitha alternativat para bllokimit total të vendit. I bëjmë thirrje qeverisë që të shqyrtojë këto alternativa”, tha ajo.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I...
  Lajme21 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, e ka ndërlidhur raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit ku përmendet korrupsioni në Qeveri, me emrin e...
  Lajme21 Mars 2023
  Presidenca e Kosovës i ka reaguar Aleksander Vuçiqit, të parit të shtetit serb, pasi ky tha se Serbia nuk pajtohet në asnjë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  ekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje vendeve anëtare të përshpejtojnë rritjen e shpenzimeve për mbrojtjen, pasi shifrat...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  34 mijë euro janë sekuestruar sot nga Policia Kufitare e portit të Durrësit. Bëhet me dije se gjatë një kontrolli të automjetit,...
  Lajme21 Mars 2023
  Gjeneral Brigade, Joachim Hoppe, drejtor i ekipit këshillues dhe ndërlidhës të NATO-s (NALT) në Ministrinë e Mbrojtjes dhe Forcën e Sigurisë së...
  Vip21 Mars 2023
  Olta ka qenë duke biseduar ditën e sotme ne kuzhinë se bashku me Qetsorin, teksa tema e bisedës ishte Kiara. Ndërkohë që...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar (MM) thotë se Vladimir Putin “qëllimisht po përpiqet të dezinformojë” duke kritikuar publikisht vendimin e...
  Lajme21 Mars 2023
  Sot është mbajtur mbledha e radhës së Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Lideri i LDK’së, Lumir Abdixhiku njoftoi se në këtë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.