×
 • Sport
 • Sport

  A po planifikon Real Madridi të shesë Viniciusin ose Rodrygon për të akomoduar Mbappen?

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  Real Madrid nuk po planifikon të shesë një sulmues për të akomoduar kalimin e Kylian Mbappes në verë, sipas Alfredo Martilla të Relevo.

  Lojtarët si Vinicius Junior, Rodrygo dhe Fede Valverde janë etiketuar si të pashitur nga Real Madrid, pavarësisht transferimit së francezit.

  Disa raportime në Spanjë dhe Angli kishin sugjeruar që Real Madrid të konsiderojë shitjen e Vinicius për të lejuar Mbappen të luajë nga e majta.

  Megjithatë, kjo nuk mund të jetë më larg nga e vërteta, pasi Floretino Perez nuk synon ta shesë asnjë nga yjet më të mëdhenj.

  Real Madrid planifikon të rikthehet në formacionin 4-3-3 ose sistemin 4-2-3-1 për të shfaqur treshen Vini, Rodrygo dhe Mbappe në sulmin e tyre. Të tjerë si Arda Guler, Endrick dhe Brahim Diaz do të mbeten si zëvendësues.

  Mbappe i ka thënë PSG-së se dëshiron të largohet nga klubi me disa burime kryesore që pretendojnë se ai tashmë ka nënshkruar një kontratë me Real Madridin deri në vitin 2029. /Telegrafi/

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Trojet shqiptarë kanë nxjerrë njerëz të suksesshëm dhe të mbërrirë në fusha të ndryshme. Pa diskutim, sportistët ishin ata që i bënë...
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.