×
 • Auto
 • Auto

  A e dini se cila markë e makinave drejtohet nga shoferët që shajnë më shumë?

  FrontOnline
  07 Shkurt 2024

  Portali në internet Casino.online pyeti 2000 shoferë britanikë nëse shajnë ndërsa janë pas timonit dhe sa shpesh, në mënyrë që të llogarisë shkallën e tyre të sharjeve, shkruan The Sun, transmeton FrontOnline.

  Zëdhënësi Peter Yates thotë: “Ne i mendonim drejtuesit e Skoda si ata që nuk ndërhynin në jetën e njerëzve të tjerë dhe ishin mjaft të butë. Por gjetjet tona tregojnë se kjo është larg nga e vërteta këto ditë.”

  Gjegjësisht, drejtuesit e Skoda-s shajnë më së shumti në rrugë, ka treguar sondazhi. Ata shajnë të paktën një herë për çdo 104 fjalë që thonë pas timonit, thonë studiuesit.

  Drejtuesit e Teslës janë më të butë

  Drejtuesit e Range Rover nuk janë shumë prapa pronarëve të Skoda, duke shqiptuar një të sharë për 106 fjalë gjatë rrugës, transmeton FrontOnline.

  BMW është më e keqja e radhës, drejtuesit e së cilës thonë diçka të ndyrë çdo 109 fjalë.

  Drejtuesit e Fordit janë në vendin e katërt, duke shqiptuar një fjalë sharje për çdo 111 fjalë. Në favor të tyre, duhet të themi se drejtuesit e Ford Transit shajnë pak më pak dhe janë fajtorë që shajnë vetëm një herë në 114 fjalë të folura.

  Drejtuesit e butë të Teslës i lejojnë vetes t’i “shajnë” shokët e tyre shoferë vetëm një herë në çdo 145 fjalë./FrontOnline/

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Auto23 Prill 2024
  Kompania MG në panairin e vetura në Pekin këtë javë do të prezantojë konceptin EXE181, që paralajmëron hiperveturën elektrike me një ulëse....
  Auto23 Prill 2024
  Në epokën e rrjeteve sociale, influencuesit shpesh shihen në publik duke realizuar video për TikTok ose rrjete tjera. Në një përpjekje për...
  Auto22 Prill 2024
  Aston Martin ka prezantuar modelin e ri DBX me një pamje të brendshme të rifreskuar tërësisht dhe disa përditësime të vogla. Brendësia...
  Të tjera
  Lajme23 Prill 2024
  Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së në një prononcim për Front Online ka folur lidhur me raportin e DASH-it, ku thuhet se Kosova...
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...
  Lajme23 Prill 2024
  Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grave dhe dhunës me bazë gjinore, javën e kaluar, ministrja e...
  Lajme23 Prill 2024
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se procesi i votimeve në veri për shkarkimin e katër kryetarëve aktualë,...
  Vip23 Prill 2024
  Këngëtari, Luiz Ejlli dhe reperi, Ledri Vula gjatë ditës së sotme kanë publikuar video se bashku. Studio muzikore, i ka bërë bashkë...
  Vip23 Prill 2024
  Pas përfundimit të aventurës së tij në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, Lidi i është kthyer jetës së përditshme duke qenë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.