×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  99-vjeçarja që i shpëtoi tentativës së vrasjes, kancerit dhe rrëzimit të aeroplanit, i shpëton edhe Covid-19

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Pasi i mbijetoi një përpjekje për vrasje, një rrëzimi të aeroplanit dhe kancerit të gjirit, një grua 99 vjeçare e mposhti edhe koronavirusin.

  E sëmura nga demenca, Joy Andrew, kontraktoi koronavirusin në shtëpi të pleqve, e cila më pas u vendos në njësitin e kujdesit intensiv, transmeton lajmi.net.

  Por ditë pasi vajza e saj Michele Andrew, 57 vjeç, e vizitoi t’i jepte lamtumirës së fundit, ajo nisi ta luftonte virusin pandemik.

  Personeli i shtëpisë së pleqve ishin pesimistë gjatë javëve dhe muajve të ardhshëm lidhur me fatin e saj.

  Andrew lindi dhe u rrit në veri të Londrës në vitet 1920 para se të bashkohej në Forcën Ajrore Ndihmuese të Grave si rreshtere gjatë luftës, ku ajo shërbeu në Sallën e Operacioneve në Komandën Bomber.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Të paktën tre persona humbën jetën pasi një helikopter u rrëzua në jug të Mexico City, sipas autoriteteve lokale. Pablo Vazquez, kreu...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Donald Trump do të bëhet ish-presidenti i parë në historinë e SHBA-së që përballet me akuza penale sot, ndërsa në Nju Jork...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Presidenti Emmanuel Macron, ka deklaruar se Franca do të bëjë gjithçka që mundet për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit midis...
  Të tjera
  Lajme15 Prill 2024
  Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, është parë mëngjesin e sotëm teksa po hynë në Prokurorinë Speciale të Republikës së...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Azerbajxhani dhe Armenia do të përballen në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND), lidhur me akuza për “spastrim etnik”, përderisa tensionet ushtarake po...
  Ekonomi15 Prill 2024
  Një delegacion i Bankës Qendrore të Kosovës, i kryesuar nga guvernatori Ahmet Ismaili, po merr pjesë në takimet pranverore të Fondit Monetar...
  Kronika15 Prill 2024
  Rryma dyshohet se ka shkaktuar zjarin në një depo të frutave në Podujevë. Kështu kanë deklaruar para policisë, dëshmitarët. “Raportohet se një...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.