Bota/Rajoni

99-vjeçarja që i shpëtoi tentativës së vrasjes, kancerit dhe rrëzimit të aeroplanit, i shpëton edhe Covid-19

99-vjeçarja që i shpëtoi tentativës së vrasjes, kancerit dhe rrëzimit të aeroplanit, i shpëton edhe Covid-19
08:34 | 17 Korrik 2020

Pasi i mbijetoi një përpjekje për vrasje, një rrëzimi të aeroplanit dhe kancerit të gjirit, një grua 99 vjeçare e mposhti edhe koronavirusin.

E sëmura nga demenca, Joy Andrew, kontraktoi koronavirusin në shtëpi të pleqve, e cila më pas u vendos në njësitin e kujdesit intensiv, transmeton lajmi.net.

Por ditë pasi vajza e saj Michele Andrew, 57 vjeç, e vizitoi t’i jepte lamtumirës së fundit, ajo nisi ta luftonte virusin pandemik.

Personeli i shtëpisë së pleqve ishin pesimistë gjatë javëve dhe muajve të ardhshëm lidhur me fatin e saj.

Andrew lindi dhe u rrit në veri të Londrës në vitet 1920 para se të bashkohej në Forcën Ajrore Ndihmuese të Grave si rreshtere gjatë luftës, ku ajo shërbeu në Sallën e Operacioneve në Komandën Bomber.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera