Lajme

6 të vdekur e 3917 raste me Covid-19 në Kosovë

6 të vdekur e 3917 raste me Covid-19 në Kosovë
15:31 | 27 Janar 2022

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe janë regjistruar edhe 3917 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Sipas raporti të Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë kësaj kohe janë shëruar 617 pacientë.

Ndërsa, aktualisht raste aktive me Covid-19 janë 28 mijë e 751./FrontOnline

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "COVID19 BASHKE IA DALIM! Të vaksinuar brenda 24 orève 4.623 REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAESHENDETESISE Të vaksinuar me njẽ dozë Doza t administruara nẽ total 892.148 PERDITÄSIMI FUNDIT 27 JANAR, 2022 1.764.421 Të vaksinuar me dy doza Testime brenda 24 orève 803.638 Doza tẽ treta/përforcuese 15.268 68.526 Raste pozitive Vdekje 3.917 Pozitiviteti rasteve 6 Të shëruar 25.65% 617 Raste aktive 28.751"

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera