×
 • Lajme
 • Lajme

  517 pacientë me Covid-19 janë të hospitalizuar në Kosovë

  FrontOnline
  19 Dhjetor 2020

  Ditëve të fundit është shënuar rënie e lehtë e rasteve të reja me koronavorus.

  Ky trend i infektimeve ka ndikuar edhe në uljen e numrit të pacientëve në klinikat e QKUK’së dhe në spitale rajonale.

  Në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës po mjekohen 233 pacientë me koronavirus, një numër i tyre vetëm në Klinikën e Pulmologjisë.

  Ndërsa në spitale rajonale po mjekohen 284 pacientë me Covid-19.

  Vetëm në spitalin e Pejës janë duke u mjekuar 115 pacientë me koronavirus, 25 prej tyre janë në gjendje të rëndë.

  Aktualisht në Kosovë janë 11 mijë e 208 raste aktive me Covid-19.

  IPKO i dhuron Komunës së Fushë Kosovës ekografi të sofistikuar për zbulimin e hershëm të kancerit Konfirmon përkushtimin e saj…
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, ka thënë se Donika Gërvalla e ka pamundësuar që babai i saj Jusuf Gërvalla të varroset me...
  Lajme29 Maj 2024
  Kryeministri Albin Kurti i ka ikur gazetarëve kur u pyet për raportet me presidenten Vjosa Osmani. Kjo e fundit sot shpërtheu ndaj...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.