Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  51-vjeçari nga Vushtrria vdes si pasojë e Covid-19

  FrontOnline
  20 Gusht 2020

  Një ish-ushtar i UÇK-s nga fshati Pantinë i qytetit të Vushtrrisë ka ndërruar jetë sot. I nderi ishte i moshës 51-vjecare dhe që disa javë kishte qenë i prekur me Covid-19.

  Vdekjen e këtij personi e kanë konfirmuar për Express, zyrtarë nga Spitali i Vushtrrisë.

  “Mund t’ua konfirmojmë se një person i lindur në vitin 1969 ka ndërruar jetë. Ai ishte i konfirmuar me Covid pozitiv”, thuhet në përgjigjen e spitalit.
  Ndërkohë vazhdon të jetë e rënduar situata në Kosovë sa i përket Covid-19. Në Spitalin Rajonal të Vushtrrisë tash e disa muaj po trajtohen pacientë të infektuar me Covid-19.

  Për momentin atje janë duke u trajtuar 33 pacientë për koronavirus, 5 janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe 23 të tjerë janë me oksigjenoterapi.

  Ndërsa 4 persona që janë duke u trajtuar në spital, ende nuk janë të konfirmuar se janë të infektuar me koronavirus.

  Në mesin e të infektuarve me koronavirus në Spitalin e Vushtrrisë “Sheikh Zayed” ka edhe staf mjekësor. Nga ta se 8 infermierë dhe 1 staf tjetër mjekësor janë të infektuar me koronavirus.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Grupe qytetarësh serbë u mblodhën para ndërtesës së komunës në Leposaviq për të kundërshtuar marrjen e pushtetit lokal nga kryetari i ri...
  Lajme29 Maj 2023
  Policia e Kosovës hodhi gaz lotsjellës për të shpërndarë qytetarët, pasi KFOR-i i lëshoi ata të tuboheshin para ndërtesës së komunës në...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky përshëndeti të dielën rizgjedhjen e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili pavarësisht lidhjeve të ngushta me liderin...
  Lajme28 Maj 2023
  Fitorja e Rexhep Taip Erdogan në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi ka bërë që të ketë festë në qytetin...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Nga 75,42 për qind të votave të numëruara, presidenti Erdogan kryeson në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 53,41 për qind...
  Lajme28 Maj 2023
  Bojkotohet mësimi në shkollat në veri të Kosovës. Mediat serbe raportojnë se në të gjitha shkollat në veri nuk do të mbahet...
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon gjatë vizitë së saj sot në Zveçan dëgjohet duke ju thënë policëve "çfarë...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Me fitoren e balotazhit të së dielës, Rexhep Taip Erdogan fiton mandatin e tretë presidencial radhazi duke u bërë një nga njerëzit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.