×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  14 persona grabisin dyqanin e “Louis Vuitton”

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Pa armë, por duke shfrytëzuar rrëmujën dhe shpejtësinë, 14 persona kanë arritur të grabisin një dyqan të “Louis Vuitton” në Oak Brook, Çikago.

  Gjithçka ishte e qetë deri në momentin kur 14 persona me kapuç futen me shpejtësi në dyqan dhe nxjerrin nga rrobat e tyre qese të zeza, të cilat i mbushin me shpejtësi me çfarë gjejnë përpara.

  Shefi i policisë, James Kruger, tha pas ngjarjes se grabitja u krye nga 14 persona të cilët u larguan më pas me 3 automjete. Kruger theksoi se hetimet janë duke vijuar për identifikimin e autorëve dhe ka të dhëna për automjetet me të cilat ata u larguan, por nuk dha më shumë informacione. Sipas policisë, grabitësit arritën të marrin aksesorë që kap një vlerë rreth 100 mijë dollarë.

  “Kjo është një zonë shumë e sigurt. Ne vijmë shpesh këtu, ndërsa fëmijët tanë luajnë jashtë”, tha Mahboob Abbas, një blerës.

  Edhe pse qytetarët flasin për një zonë të qetë, në fakt nuk është kështu. Një ngjarje e ngjashme ka ndodhur edhe muajin e kaluar rreth 50 kilometra nga grabitja e fundit. Në atë ngjarje, policia e Northbrook shkroi në një deklaratë për mediat se 13 persona grabitën dyqanin e “Louis Vuitton” në qendrën tregtare Northbrook Court, duke marrë aksesorë me vlerë 66 mijë dollarë.

  “Ende nuk mund të themi që dy grabitjet kanë lidhje edhe pse ato kanë ngjashmëri me njëra tjetrën”, tha Kruger.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.