Bota/Rajoni

12 të vdekur dhe 198 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

12 të vdekur dhe 198 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut
18:11 | 08 Maj 2021

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut kanë ndërruar jetë 12 persona si pasojë e COVID-19 si dhe janë shënuar 198 raste të reja. Ndërsa, numri i të shëruarve është 333 pacientë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë numri total i të prekurve nga koronavirusi atje ka arritur në 153,891 persona, ndërsa të shëruar janë 137,664 individë

Numri i përgjithshëm i të vdekurve ka arritur në 5,079 viktima, kurse 11,148 raste janë aktive me COVID-19.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera