[wp-story]

Sport

10 lojtarët më të mirë të vitit 2020 sipas MARCA

10 lojtarët më të mirë të vitit 2020 sipas MARCA
12:44 | 31 Dhjetor 2020

Gazeta spanjolle MARCA ka publikuar një listë me lojtarët më të mirë të vitit 2020.

MARCA në listën e saj të publikuar ka vendosur që lojtarin e vitit nga FIFA, ta vendos të parin në listë, të ndjekur nga bashkëlojtari i tij Kimmich, përcjell lajmi.net.

“Ai është MBRETI i 2020, pa asnjë dyshim”, kanë thënë ata për Lewandowskin pasi që e kanë vendosur të parin në listë.

Në anën tjetër, ata kanë pozicionuar yllin e Barcelonës, Lionel Messin, në vendin e 10-të, ndërsa Cristiano Ronaldon në vendin e 5-të.

Më poshtë është lista e plotë e lojtarëve:
1. Lewandowski 2. Kimmich 3. Mbappe 4. Ramos 5. Cristiano 6. Neymar 7. Benzema 8. Neuer 9. Haaland 10. Messi.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera