×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Një i plagosur në Shtime, policia arreston një të dyshuar

  FrontOnline
  21 Dhjetor 2020

  Një person është plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri sot në Shtime, ndërsa policia ka arrestuar edhe një të dyshuar të përfshirë në incident.

  Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në Rajonin e Ferizajt, Agim Gashi, sipas të cilit rasti ka ndodhur rreth orës 16:40.

  Ai gjithashtu ka bërë të ditur se policia ka gjetur dhe konfiskuar edhe një armë e zjarrit që dyshohet se është përdorë, por nuk ka dhënë detaje rreth motiveve të mundshme të këtij rasti.

  “Sot rreth orës 16:40 në një lokal afarist në Shtime, policia ka marrë informata për gjuajtje me armë zjarri. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes, ku nga dëshmitarët ka kuptuar se një person është dërguar nga qytetarët në ambulancën në Shtime dhe pas ndihmës së parë është dërguar në QKUK në Prishtinë. Sipas mjekëve kujdestar i njëjti ka plagë në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetë. Policia menjëherë është vënë në ndjekje të personit të dyshuar dhe i njëjti është arrestuar. Është gjetur dhe konfiskuar një armë e zjarrit, më të cilën dyshohet se është kryer vepra”, ka thënë Gashi.

  Për më tepër, ai ka bërë të ditur se te personi i dyshuar është vërejtur se ka një lëndim në dorë dhe se i njëjti është dërguar për trajtim mjekësor në ambulancën në Shtime.

  “Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e specializuara, të cilat janë duke marrë informata për ndriçimin e rastit”, ka thënë Gashi.

  Arif Vladi me 17 shkurt në hotel Lake Side
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka preferuar më tepër heshtjen kur është pyetur mbi reagimin e presidentes Vjosa Osmani për letrën e kryediplomates Donika...
  Lajme29 Maj 2024
  Ish- anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu ka komentuar përplasjet mes Presidencës dhe Qeverisë për mos anëtarësimin e Kosovës në KiE. Kryeziu...
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.