×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Izraeli do të ndalojë hyrjen e të huajve për të parandaluar përhapjen e COVID-19

  FrontOnline
  21 Dhjetor 2020

  Autoritetet izraelite njoftuan sot se do të ndalonin të gjithë shtetasit e huaj të hynin në vend për të parandaluar përhapjen e një lloji të ri të koronavirusit që konsiderohet shumë ngjitës.

  Vetëm shtetasit izraelitë dhe të huajt me një status të veçantë siç janë diplomatët do të jenë në gjendje të hyjnë në vend, por ata gjithashtu do të duhet të shkojnë në vetë-izolim kur të vijnë nga jashtë. Nëse vijnë nga Britania e Madhe, Afrika e Jugut ose Danimarka, ata do të duhet të futen në karantinë në hotele që janë konvertuar posaçërisht për atë qëllim.

  Masa e detyrueshme e karantinës për njerëzit që hyjnë në Izrael do të hyjë në fuqi të mërkurën në mesditë sipas kohës Grinuiç dhe për ata që do të duhet të qëndrojnë në hotele të përcaktuara posaçërisht ajo do të zgjasë nga 10 deri në 14 ditë.

  Rregullat e reja janë aktualisht të vlefshme për dhjetë ditë me mundësinë e zgjatjes, transmeton agjencia e lajmeve kroate Hina.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Sipas të gjitha analizave, turizmi në Shqipëri është rritur veçanërisht fuqishëm, shkruan sot Bettina Pfluger për gazetën më të madhe austriake ”Der...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Sport29 Maj 2024
  Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Konferencës, ku përballë njëra tjetrës do të jenë Olympiacos dhe Fiorentina. Olympiacos...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia njofton se në vazhdën e veprimeve hetimore në lidhje me rastin e titulluar “Dinari serb” sot është realizuar kontrolli i filialës së bankës...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.