×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Itali, numri i vdekjeve tejkalon 70.000, më i larti në Evropë

  FrontOnline
  23 Dhjetor 2020

  Numri i vdekjeve nga virusi korona është rritur me 553 në 24 orët e mëparshme, që është një rënie krahasuar me një ditë më parë kur ishte 628, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e Italisë.

  Me numrin e fundit të vdekjeve, bilanci i përgjithshëm i viktimave nga COVID-19 në Itali tejkaloi 70,000 dhe arrin në 70.395, më e larta në Evropë, raporton Reuters.

  Numri i të infektuarve të ri u rrit me 14.522, që është më shumë se një ditë më parë kur ishte 13.318.

  Që nga fillimi i pandemisë në Itali, pothuajse dy milionë njerëz janë infektuar me virusin korona.

  Numri i testeve gjatë 24 orëve të fundit është 175,364, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

  Aktualisht 24.546 pacientë janë të shtrirë në spitale, 402 më pak se një ditë më parë, ndërsa numri i pacientëve në njësitë e kujdesit intensiv ka rënë për 63 ose gjithsej 2.624.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Policia ka dhënë detaje në lidhje me zjarrin në spitalin e Shkodrës. Në njoftimin e policisë thuhet se dyshohet që deri tek...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Marko Gjuriq, ka zhvilluar një bisedë me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Serbi, Edward...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Të tjera
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.