Bota/Rajoni

​Franca me 35.879 raste të reja dhe 328 vdekje nga COVID-19

​Franca me 35.879 raste të reja dhe 328 vdekje nga COVID-19
20:07 | 11 Nëntor 2020

35.879 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit dhe 328 vdekje u konfirmuan sot në Francë.

Kjo është një rritje nga 22,180 raste të djeshme, por më pak se rekordi i raportuar të shtunën me 86,852 raste.

Numri i vdekjeve gjithashtu është zvogëluar, pasi që dje u raportuan 1,220 vdekje, nga të cilat 754 në shtëpitë e të moshuarve, raporton Reuters.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera