[wp-story]

Sport

Zyrtare: Dueli Poirier – McGregor do të zhvillohet, caktohet edhe data

Zyrtare: Dueli Poirier – McGregor do të zhvillohet, caktohet edhe data
14:52 | 14 Prill 2021

Edhe zyrtarisht, UFC ka njoftuar se meçi i tretë mes Conor McGregorit dhe Dustin Poirierit do të zhvillohet.

McGregor para disa ditësh kishte shkruar se kjo përballje nuk do të zhvillohet, shkruan FrontOnline.

Megjithatë, sot, UFC në “Twitter” bëri me dije se palët tashmë kanë nënshkruar marrëveshjen.

Kështu, përballja në fjalë do të luhet më 10 korrik të këtij viti.

“Është nënshkruar. Dustin Poirier kundër Conor McGregor 3 është zyrtare për UFC 264 në Las Vegas”, shkruhet edhe në njoftimin që e ka bërë UFC-ja në “Facebook”./FrontOnline/

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera