×
 • Lajme
 • Lajme

  Zv.ministrja Gashi pret në takim homologun shqiptar, diskutojnë për bashkëpunimin e dyanshëm

  FrontOnline
  12 Shkurt 2024

  Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, ka pritur sot në takim homolgun e saj nga Shqipëria, Besart Kadia.

  Në këtë takim është diskutuar për bashkërendimin e aktiviteteve diplomatike, me theks te bashkëpunimi për Diplomacinë Ekonomike, Publike dhe atë të Diasporës.

  “Zëvendësministrja Gashi e falënderoi homologun e saj shqiptar për vizitën, duke vlerësuar bashkëpunimin e dyanshëm në shumë fusha të interesit të përbashkët, si dhe për nivelin e shkëlqyeshëm të marrëdhënieve që këto dy vende kanë ndërtuar ndër vite, duke potencuar ndër të tjerash rëndësinë e implementimit me sukses të 184 marrëveshjeve në mes dy vendeve”, thuhet në njoftim.

  Pas përfundimit të takimit, Gashi dhe Kadia, të shoqëruar nga ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj, kanë realizuar një bashkëbisedim me bizneset e Kosovës dhe ato të Shqipërisë në ambientet e Odës Ekonomike të Kosovës.

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar se...
  Lajme03 Mars 2024
  Për çështjen e Ligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, Besa Gaxheri është shprehur e ‘habitur’ se si ‘një a dy...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër bashkë me ministrin e Infrastrukturës Liburn Aliu, do të jenë në terren. Bëhet fjalë për fillimin...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.