×
 • Sport
 • Sport

  Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

  FrontOnline
  29 Shkurt 2024

  Zinedine Zidane ka refuzuar mundësinë për të menaxhuar Manchester United, sipas asaj që raportojnë mediat në Angli.

  Legjenda franceze nuk ka qenë në garë që kur përfundoi periudha e tij e dytë në krye të Real Madridit në vitin 2021.

  Zidane fitoi dy tituj të La Ligës dhe tri Liga të Kampionëve gjatë kohës së tij si trajner i Los Blancos.

  Ai është lidhur rregullisht me një rikthim në menaxhim dhe raportimi nga Foot Mercato bën të ditur se ai është në radarin e Manchester United.

  Ata thonë se shefi i Ineos, Sir Jim Ratcliffe, ëndërron të punësojë Zidane nëse ai e shkarkon Erik ten Hag.

  Megjithatë, gazetari Julien Laurens është i bindur se ikona 51-vjeçare nuk do të kishte asnjë interes të transferohej në Old Trafford, transmeton Telegrafi.

  Ai tha për RMC Sport: “Më kanë thënë gjithmonë se pengesa gjuhësore për sa i përket anglishtes së tij, të cilën ai nuk e flet dhe nuk dëshiron domosdoshmërisht ta mësojë, ka qenë gjithmonë një pengesë për të shkuar në Ligën Premier”.

  “Nuk mendoj se atij i pëlqen as jeta në Angli. Ai nuk donte të shkonte si lojtar dhe as nuk dëshiron të shkojë si trajner”.

  Ka pasur raportime që sugjerojnë se vetëm Bayern Munich, ish-klubi i tij Juventus dhe kombëtarja franceze do ta tundonin Zidane të rikthehej në punë.

  “Devolli Corporation” shpallet Punëdhënësi, Eksportuesi dhe Tatimpaguesi i vitit 2023, e vetmja korporatë që rrëmben tri çmimet e OEK
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, është deklaruar për herë të parë pas raportimeve për dyshimet që u ngritën, pas pretendimeve të bashkëshortes së...
  Sport13 Prill 2024
  Real Madrid ka vazhduar ecjen drejt titullit të La Ligës duke triumfuar nga Mallorca. Ani se ka fituar me rezultat minimal 0-1,...
  Sport13 Prill 2024
  Torino dhe Juventusi kanë barazuar 0-0 në ndeshjen e javës së 32-të të Serie A. Ndeshjet mes Torinos dhe Juventusit shpesh dinë...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.