×
 • Sport
 • Sport

  Zgjidhet misteri i zhurmave pornografike gjatë shortit të Euro 2024 që e shokuan publikun

  FrontOnline
  06 Dhjetor 2023

  Shorti i të shtunës për kampionatin evropian të futbollit Euro 2024 u detyrua të ndërpritej për disa minuta pasi zhurma pornografike nisën të dëgjoheshin në sallën e Hamburg.

  Pjesëmarrës të nderuar të futbollit si David Silva e Brian Laudrup u vunë në siklet kur dëgjonin në sallën serioze zhurmat e padenja, teksa dje dikush mori përgjegjësinë për “sulmin akustik”.

  Një shakaxhi i njohur si Dan Jarvis ka publikuar në rrjetin X një video ku thotë se ishte autor i shakasë pa kripë, me përmasa botërore.

  Nuk duhet nëse janë marrë masa për vendosjen e pornografisë në orarin kur programi mund të ndiqej nga shumë fëmijë që pëlqejnë sportin, por vetë Jarvis tha: “Jemi këtu në Gjermani, Hamburg, ku po u bëjmë një lojë gjatë shortit të Euro 2024.’

  Duke qeshur në pamje Jarvis mburrej më tej: “Nuk ishte e bukur? Ja ku jemi, ne e bëmë këtë”, shkruan tch.

  Nuk jepeshin arsyet e ndotjes së eventit me zhurmat e pista, por hilja duket e ngjashme me një tjetër të realizuar një vit më parë në stadiumin e Wolverhampton në Angli.

  Jarvis thotë se asokohe vendosi zhurma pornografike në kohën që Gary Lineker prezantonte ndeshjen e kupës së Anglisë mes Wolves e Liverpool, e cila u dëgjua nga stadiumi dhe miliona njerëz në televizione.

  Nuk është ende e qartë sesi karagjozi britanik ka hyrë në studiot e shortit të Euro 2024 por dhe as nuk duket se autoritetet kanë shumë dëshirë ta bëjnë të mbajë përgjegjësi për djallëzinë e tij.

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Sport21 Shkurt 2024
  Real Madridi kishte nisur ta përgatiste terrenin për Kylian Mbappen që nga muaji janar. Gazetari sportiv italian, Fabrizio Romano e kishte bërë...
  Sport21 Shkurt 2024
  Bayern Munichu ka vendosur t’i ndajë rrugët me Tomas Tuchelin në fund të këtij sezoni. Sipas gazetarit Florian Plettenberg nga “Sky Germany”,...
  Sport21 Shkurt 2024
  Liga e Kampionëve do të vazhdojë sonte me dy ndeshjet e fundit të së tetës së finales. Dueli kryesor i natës do...
  Të tjera
  Lajme21 Shkurt 2024
  Me propozim të prokurorit special Ilir Morina, është mbyllur për publikun gjykimi ndaj të akuzuarit Dejan Raciq, i cili ngarkohet për dhunim...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka zgjedhur të mbrohet në heshtje, në seancën gjyqësore me akuzën për hedhje të gazit lotsjellës disa vite më...
  Ekonomi21 Shkurt 2024
  Sot po flasim për derivate. Por jo për çdo lloj derivati, po flasim për derivatet e Petrol Company. Me derivatet e kësaj...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës, gjegjësisht njësiti (Fast Kosova), me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, sot më 21.02.2024, pas një pune intensive në terren,...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Është shtyre raportimi i ministri të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe përfaqësues të Doganës së Kosovës dhe Administratës Tatimore, në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.