×
 • Sport
 • Sport

  Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

  FrontOnline
  28 Shkurt 2024

  Sulmuesi shqiptar, Rey Manaj po shkëlqen me Sivassporin në Turqi dhe tashmë çmimi i tij është ngritur mjaft shumë.

  Manaj ka shënuar 18 gola në të gjitha garat këtë sezon, ku 14 gola kanë ardhur në Superligën e Turqisë dhe 4 tjera në Kupë.

  Paraqitjet e tij të mira dhe mosha relativisht e ri ka bërë që klubi i madh turk, Besiktas të interesohet për transferimin e sulmuesit shqiptar.

  Sipas mediave turke, Beiktas ka filluar punën për të forcuar skuadrën, veçanërisht dëshiron të rinovojë fazën sulmuese dhe kështu përfshiu në listën e tij Rey Manaj, i cili po bën mrekulli në Sivasspor.

  Kryeqytetasit duan t’i ndajnë rrugët me Vincent Aboubakar dhe Cenk Tosun në verë dhe iu drejtuan yllit shqiptar pasi ai është një lojtar që njeh kampionatin.

  Është thënë se kjo situatë i është përcjellë Sivasit përmes drejtuesve dhe trajneri Bulen Uygun ka bërë një deklaratë duke thënë se “Duam 15 milionë euro për Rey Manaj”.

  Në rast shitje, Sivas mund të fitojë para serioze nga Manaj, të cilin e kanë marrë falas në verë, pasi shkëputi kontratën me Watfordin. /Telegrafi/

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Sport12 Prill 2024
  Liverpooli po mendon seriozisht t’i bëjë një ofertë për kontratë të re Luis Diaz, pasi për këtë të fundit ka interesim nga...
  Sport12 Prill 2024
  Ulpiana dhe Vllaznia e Pozheranit përjashtohen nga Liga e Parë. Vendimi është marrë nga Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i shkallës së...
  Sport12 Prill 2024
  Komiteti Ekzekutiv i FFK-së, sot ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku ka dhënë sqarime për ndeshjen Ulpiana – Vllaznia, ku gjatë ditës...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Avokati Azem Vllasi, thotë se shtetet perëndimore po e tolerojnë presidentin serb, Aleksander Vuçiqin, kjo për arsye që ai të mos shkojë...
  Sport12 Prill 2024
  Ulpiana dhe Vllaznia e Pozheranit përjashtohen nga Liga e Parë. Vendimi është marrë nga Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i shkallës së...
  Lajme12 Prill 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas vrasjes së 21-vjeçares në Ferizaj dhe plagosjes së 15-vjeçarit. Krasniqi tha se ajo ishte...
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...
  Lajme12 Prill 2024
  Misioni i OSBE-së në Kosovë ka reaguar pas vrasjes së një 21 vjeçare nga bashkëshortin në Ferizaj.    Ata kanë përgëzuar Policinë e...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Francë, në një vizitë zyrtare me ftesë të presidentit Emmanuel Macron. Pas nderimeve ushtarake në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.