×
 • Lajme
 • Lajme

  Zafir Berisha: Ramush Haradinaj nuk mund të bëhet president

  FrontOnline
  21 Dhjetor 2020

  Zafir Berisha, koordinator Nacional për Siguri Kibernetike ka thënë se kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, nuk do të mund të zgjidhet president i Kosovës.

  I ftuar në emisionin Frontal në T7 me Arsim Lanin, ai tha se nuk e sheh Haradinaj si president.

  Sipas tij, atë nuk do ta përkrahin as subjektet tjera politike.

  “Presidenti një person që i unifikon të gjitha subjektet politike. Unë nuk e shoh Ramushin në këtë formë që është futur si president, edhe për shkak të pozicionimeve që kanë subjektet tjera. Ai nuk mund të bëhet president, duhet të kemi edhe pëlqimin e PDK-së për këtë”, tha ai.

  Berisha tha se as shkuarja në zgjedhje nuk do të jetë zgjidhje për pozitën e presidentit.

  Ai tha se shkuarja në zgjedhje vetëm se do ta thelloj situatën në vend.

  “Shkuarja në zgjedhje e thellon situatën edhe më tej në Kosovë. Është e rëndësishme që me konsensus të zgjidhet presidenti”, shtoi ai.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu në emisionin DPT Te Fidani ka thënë se ishte kundër takimit mes shefit të partisë së tij,...
  Lajme29 Maj 2024
  Një person është arrestuar në Leposaviq për “vjedhje identiteti”. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin...
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.