×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Zaev të martën dorëheqet si kryetar partie

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, njoftoi se të martën do ta zyrtarizojë tërheqjen nga kreu i partisë më të madhe të koalicionit qeverisës. Zaev bëri të ditur se pas takimit me kryetarin e Alternativës më të vogël opozitare shqiptare, Afrim Gashi, në të cilin është biseduar për hyrjen e mundshme të asaj partie, shumicës parlamentare, por nuk është arritur marrëveshje.

  Kryetari i LSDM-së tha se do të kërkojë nga organet partise që të martën të mblidhet Bordi Ekzekutiv dhe Qendror në mënyrë që të deklarohet dorëheqja e tij nga pozita e kryetarit të partisë dhe të fillojë menjëherë procedura për zgjedhjen e kryetarit të ri të LSDM-së.\FrontOnline/

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.