Kupa e Botës

Xhaka reagon pas fitores së Zvicrës: Është nder të jem kapiten i shtetit tim në botëror

Xhaka reagon pas fitores së Zvicrës: Është nder të jem kapiten i shtetit tim në botëror
15:18 | 24 Nëntor 2022

Përfaqësuesja e Zvicrës e ka nisur me fitore kampanjën e sivjetme në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, raporton FrontOnline.

Helvetikët në krye me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin u përballën me Kamerunin në kuadër të grupit G.

Ndeshja që u zhvillua në “Al Janoub Stadium” i takoi Zvicrës me rezultat minimal, 1:0.

Kapiteni i reprezentacionit të Zvicrës, Granit Xhaka, që ka prejardhje nga Kosova, ka reaguar në llogarinë e tij në Instagram pas fitores së parë në Botëror.

“Çfarë nderi për të qenë kapiten i vendit tim në Kupën e Botës. Fillim perfekt”, ka shkruar ndër tjerash Xhaka në rrjetin social./FrontOnline/

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera