Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  VV-ja në Prishtinë: PDK-ja premtoi transport publik falas, tash e shtrenjtoi për 25%

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Lëvizja Vetëvendosje – Qendra Prishtinë i ka kritikuar PDK-në dhe LDK-në për ngritjen e çmimeve të biletave të autobusëve urbanë.

  Sipas kësaj lëvizjeje, PDK-ja në fushatë zgjedhore kishte premtuar transport publik falas.

  Sipas VV-së, nga premtimi për transport falas u arrti te transporti 25 për qind më i shtrenjtë.

  “Partia Demokratike e Kosovës gjatë fushatës zgjedhore në Prishtinë premtonte transport publik falas. Drejtorinë e Shërbimeve Publike, e ku përfshihet transporti publik, në Komunen e Prishtinës e udhëheq PDK-ja. Sot, Komuna e Prishtinës njoftoi se çmimi i biletës së rregullt, prej datës 31 janar, pra nesër, do të jetë 25 për qind më i lartë”, ka shkruar kjo lëvizje në Facebook.

  “Kjo është PDK-ja, ky është koalicioni LDK-PDK që qeveris me Prishtinën”, thuhet tutje.

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar i shqetësuar se përse OKB në deklaratën zyrtare lidhur me marrëveshjen e arritur në Ohër,...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se sonte vet kryeministri Albin Kurti, e ka pranuar vet se i ka ofruar palës...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” po komentohet një deklaratë e Oltës, që arritja e Kiarës deri këtu është fal Luizit. Një koment edhe Kristi...
  Vip21 Mars 2023
  Arbëri “prime-n” e kaluar i ka reaguar ashpër Kiarës për moskujdesin e saj ndaj Luizin. Sonte ai e ka komentuar sërish këtë....
  Vip21 Mars 2023
  Armaldo Kllogjeri është në dijeni të banorëve që e kanë nominuar brenda shtëpisë së “Big Brother Vip Albania”. Gjatë mbrëmjes së sotme,...
  Vip21 Mars 2023
  Ermal Mamaqi feston sot ditëlindjen e 41 dhe në këtë ditë speciale nuk kishte si të mungonte një urim nga gjysma e...
  Lajme21 Mars 2023
  Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.