Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vetëizolohet kryeministri britanik

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Është vetëizoluar kryeministri i Britanisë së Madhe , Boris Johnson.

  I vetëizoluar do të qendrore për dy javë meqë zhvilloi një takim me një zyrtar i cili rezultoi pozitiv me COVID-19.

  Johnson ka shkruar në Twitter, se ai është njoftuar nga laboratori dhe se duhet të izolohet pasi ka pasur kontakt me një të infektuar.

  Ai shkruan se aktualisht nuk ka simptoma dhe se po ndjek të gjitha udhëzimet e mjekëve.

  Johnson ka zhvilluar një takim që zgjati 35 minuta ditën e enjte (12 nëntor) me disa deputetë, këtu përfshirë dhe Lee Anderson i cili më pas rezultoi pozitiv.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Banka Qendrore Zvicerane rriti normën e saj të interesit me 50 pikë bazë në 1.5 për qind të enjten mes shqetësimeve që...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Gjatë vizitës së tij në Mbretërinë e Bashkuar, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ishte i ftuar në një bisedë në studion e...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...
  Sport23 Mars 2023
  Për 90 minuta “Zahir Pajaziti” ushtoi nga atmosfera e krijuar prej “Legjendave” dhe “Xhebrailave”. Bile edhe ndeshja ishte e zjarrtë pasi në...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha se nuk pret që të bëhen publike hetimet se kush është përgjegjës për shpërthimet e...
  Sport23 Mars 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar masën e arrestit shtëpiak për kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Fillimisht ndaj...
  Lajme23 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të ZRRE-së me të cilin do të...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar kundërshtarin e tij kryesor politik në zgjedhjet e ardhshme, Kemal Kilicdaroglu, për takimin me opozitën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.