×
 • Sport
 • Sport

  Vedat Muriqi ëndërron ‘gardën e nderit’ nga Real Madridi

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Të shtunën mbrëma, skuadrën e Mallorcas e pret ndeshja kryesore e sezonit.

  Ekipi ishullor do të luaj finalen e “Copa del Rey” përballë Athletic Bilbaos.

  Një javë më vonë, Mallorca e pret në shtëpi liderin e La Ligës, Real Madridin, dhe shpresojnë ta presin si fitues të Kupës së Mbretit.

  E në prag të finales me Bilbaon, futbollisti kryesor i Mallorcas, Vedat Muriqi ka treguar hapur ëndrrën e tij për t’i dhënë një “gardë nderi” njëra prej klubeve më të mëdha të futbollit spanjoll, Real Madridi.

  “A mund ta imagjinoni një ekip si Real Madridi që të na japë Gardën e Nderit për fitimin e Kupës? T’i japin një Gardë Nderi Muriqit, i cili ishte vetëm një kamerier disa vite më parë? Do të ishte bukur sinqerisht”, përfundoi prizrenas.

  Vedat Muriqi këtë edicion ka bërë tre paraqitje në Kupën e Mbretit, por nuk ka shënuar asnjë gol.

  Ndërsa, në La Liga, Muriqi ka 22 paraqitje, pesë gola, e dy asistime.

  Pra, Athletic Bilbao e Mallorca do të luajnë në finalen e madhe të “Copa del Rey” e cila pritet të zhvillohet këtë të shtunë nga ora 22:00 në “Estadio de La Cartuja” të Sevillas./Gazeta Express

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Sport19 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Pejë, – Departamenti i Përgjithshëm, Divizioni Civil, e ka aprovuar pjesërisht kërkesën e palës së mbrojtur Suela Muminoviq-Gjakova, për...
  Lajme19 Prill 2024
  Enver Dugolli, deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LVV-së, ka folur për situatën e sigurisë në vend, si dhe për çështjet...
  Lajme19 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka pritur sot në takim, ministren për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Donika Gërvallën. Bulliqi bën me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.