Sport

Vdes babai i trajnerit të njohur të futbollit, Tahir Lushtakut

Vdes babai i trajnerit të njohur të futbollit, Tahir Lushtakut
12:26 | 09 Maj 2021

Trajneri i mirënjohur kosovar, Tahir Lushtaku e ka marrë një lajm të hidhur mbrëmë.

Ai ka njoftuar se ka vdekur babai i tij, Sylejman Lushtaku, shkruan FrontOnline.

Këtë lajm, ish-trajneri i Drenicës e ka konfirmuar në “Facebook”.

Lamtumire babe , shpirti yt pushoft ne paqegjithmon ne zemrat tona Me piklim te thelle njoftojm miqet ,familjaret dhe…

Posted by Tahir Lushtaku on Saturday, May 8, 2021

Postimi i plotë i Lushtakut në “Facebook”:

Lamtumire babe , shpirti yt pushoft ne paqe
gjithmon ne zemrat tona
Me piklim te thelle njoftojm miqet ,familjaret dhe gjithe farefisin se ka ndrruar jete ma i dashuri yne baba
Sylejman (Z) Lushtaku
Varrimi i te ndjerit behet me dt 09-05-2021
ne ora 14-00 ne varrezat e lagjes Lushtaku
ne Prekaz
Zoti e meshiroft ne xhenet , inshAllah!“./FrontOnline/

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera