[wp-story]

Kronika

Vdekje e dyshimtë në Lipjan e Mitrovicë

Vdekje e dyshimtë në Lipjan e Mitrovicë
10:55 | 21 Nëntor 2020

Dy raste të vdekjes së dyshimtë kanë ndodhur në Kosovë brenda 24 orëve.

E para ka ndodhur në Mitrovicë ku raportohet se një femër e cila jetonte e vetme është gjetur pa gjenja jete në shtëpinë e saj,

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në obduksion për hetim.

Është raportuar se në shtëpinë e saj është gjetur pa shenja jete viktima femër kosovar e cila ka qenë duke jetuar e vetme. Njësit relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarje dhe është konstatuar vdekja e saj. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.”, thuhet në raportin e Policisë.

Gjithashtu, në Lipjan është raportuar se një mashkull është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij.

Edhe ky rast është marrë nga njësiti i IML-së për obduksion.

Është raportuar se një mashkull kosovar është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë është marrë nga njësiti i IML-së për obduksion”, thotë raporti./FrontOnline/

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera