Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdekja e Agon Musliut, në komision hetimor flet polici Arben Hajdaraj

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Sot në ndërtesën e Kuvendit është zhvilluar një komision hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë, ku ka dëshmuar zyrtari i Policisë së Kosovës, Arben Hajdaraj.

  Gjatë këtij komisioni hetimor, Arben Hajdarajt i janë bërë pyetje rreth Agon Musliut (26 vjeçar) i cili në fillim të muajit maj ka humbur jetën pasi ishte hedhur nga kati i katërt i Qendrës Studentore në Prishtinë që shërbente si karantinë.

  Në dëshminë e tij, Hajdaraj ka thënë se i njderi Musliu ka qenë shumë i sjellshëm dhe se nuk ka shfaqur asnjë shenjë çrregullimi.

  “Ne atë ditë kemi qenë për t’i përcjellë ata qytetarë që vijnë prej perëndimit. E kam marr një letër dhe kam shkuar tek zyrtari përgjegjës për listën se kush shkon në shtëpi dhe kush në karantinë”.

  “E kam shikuar letrën ku thuhej se djali [Agon Musliu] e ka kryer kontrollin dhe iu është dhënë udhëzimi për të shkuar në karantinë”.

  “I kam thënë këtë letër prindi yt ma ka dhënë për ta dhuruar ty. Ai ka thënë: ktheja letrën babait sepse jam në kontakt me të. Ja kam kthyer letrën, më falënderoi dhe kaq ka pasur”.

  I pyetur se a ka vërejtur ndonjë shqetësim te Agon Musliu, Arben Hajdaraj është përgjigjur se personi në fjalë ka qenë shumë i sjellshëm.

  “Jo ka qenë shumë i sjellshëm dhe shumë i mirë. E kam pyetur si kalove rrugës dhe i kam thënë ja këtë letër nga babi yt – ai ka thënë se nuk i duhet”.

  “Ka qenë shumë i qetë dhe s’kam parë ndonjë dyshim tek ai. Tha që kjo letër nuk me duhet sepse jam duke shkuar në karantinë. Tha mundësisht ktheja prindit se nuk më duhet”.

  “Ai e kishte kryer kontrollin mjekësor. Mjekët ia kanë shkruar që ai të shkojë në karantinë. [Agoni] tha unë jam vendosur të shkoj në karantinë dhe se kjo letër nuk më duhet, ktheja prindit”.

   

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Dragan Kovaçki nga VMRO-DPMNE thotë se para 10 ditëve në Kosovë janë arrestuar agjentë të shërbimit të inteligjencës ushtarake të Maqedonisë. Kovaçki...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeparlamentari Glauk Konjufca ia ka dhënë një vërejtje nënkryetarit të Kuvendit, deputetit të LDK-së, Kujtim Shala, i cili shau pak para se...
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, para Komitetit të Senatit është pyetur edhe për marrëveshjen e fundit mes Kosovës dhe Serbisë nga...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka njoftuar sot se Republika e Kenias ka zyrtarizuar fillimin e bashkëpunimit me...
  Ekonomi23 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) në mbledhjen e saj të fundit ka miratuar tarifat e reja për energjinë elektrike,...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një shkollë të mesme të qytetit të Rovigos në Itali, ku për pasojë dy nxënës...
  Vip23 Mars 2023
  Historia e Instagramit të Luizit ka momentalisht më shumë vëmendje se loja e tij brenda. Nga Luiz Ejlli, u kthye në Ina...
  Lajme23 Mars 2023
  Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu në një takim në Fakultetin e Drejtësisë të Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shqipëri, e ka konsideruar marrëveshjen...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Qindra mijëra njerëz kanë vendosur të vazhdojnë grevat dhe protestat në Francë të enjten, pasi presidenti Emmanuel Macron u zotua të çojë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.