×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Vazhdon aksioni nga inspektorati dhe policia ndaj taksive ilegale në Prishtinë

  FrontOnline
  26 Mars 2024

  Inspektorati i Prishtinës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, që nga dita e djeshme kanë nisur një aksion ndaj taksive ilegale në kryeqytet, aksion ky që po vazhdon edhe sot.

  Drejtori i Inspektoratit të Kryeqytetit, Florian Dushi ka përcjellë për së afërmi aksionin e sotëm.

  Ai para gazetarëve ka thënë se ky aksion do të vazhdoj edhe në ditët e ardhshme.

  “Jemi në një aksion që po vazhdon që nga dje në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, që ka për qëllim kontrollin e linjave të autobusëve, taksitë ilegal dhe kombibusët”, tha Dushi.

  Ai shtoi se këto janë disa nga çështjet që po ndikojnë negativisht në rrjedhën e komunikacionit në qytetin e Prishtinës.

  “E dini që njëri nga problemet më të mëdha sipas vlerësimeve tona dhe të policisë, janë këto çështje që po ndikojnë negativisht ën rrjedhën e komunikacionit në kryeqytet dhe nga dje kemi vendosur disa pika kontrolli në kryeqytet që i kemi konsideruar si më problematike.

  Është me rëndësi të theksohet se si inspektorat kemi pasur kontrolle edhe në të kaluarën, megjithatë e vlerësoj koordinimin dhe mbështetjen që kemi me Policinë e Kosovës. Është një aksion që është planifikuar për një periudhë të gjatë kohore”, tha Dushi.

  Kurse zyrtari policor tha se Policia e Kosovës si gjithmonë është në përkrahje si në nivel qendror ashtu edhe lokal, dhe se suksesi i këtij aksioni nuk mund të dihet pa u bërë vlerësimet javore ose mujore lidhur me këtë.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme19 Prill 2024
  Një 17 vjeçar është arrestuar sot në Ferizaj nën dyshimin se ka tentuar ta vras me thikë një 20 vjeçar. I lënduari...
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Lajme19 Prill 2024
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter, Stano, tha për Radion Evropa e Lirë të premten se ngjarjet e fundit, që kanë të bëjnë...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë të enjten dorëzoi në Gjykatën Themelore në Prishtinë kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj Edin Nevzadit, administrator...
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.