[wp-story]

Lajme

Vaksinimi në Veri, reagon Bahtiri: Është veprim i papranueshëm dhe i ndaluar

Vaksinimi në Veri, reagon Bahtiri: Është veprim i papranueshëm dhe i ndaluar
22:14 | 25 Dhjetor 2020

Kryetari i komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka reaguar pas  fillimit të vaksinimit nga Serbia në Veri të vendit.

Bahtiri e ka cilësuar këtë veprim si të papranueshëm dhe të ndaluar.

Tutje ai ka potencuar se duhet të mbahen sa më parë zgjedhjet që tu kthehet dinjiteti qytetarëve, duke thënë se qeveria Hoti është e paligjshme.

Postimi i plotë:

Futja e vaksinës “Pfizer” nga Serbia në komunat veriore të Kosovës dhe nisja e vaksinimit të qytetarëve të Republikës së Kosovës që jetojnë në këtë pjesë, është veprim i papranueshëm dhe i ndaluar.
Asnjë shtet, e aq më pak Serbia që nuk e njeh Republikën e Kosovës dhe ka kryer krime e gjenocid në vendin tonë, nuk duhet lejuar ta shkel sovranitetin e shtetit.
Mirëpo, nuk mund të presim diçka më mirë nga një Qeveri e paligjshme me mandat të vjedhur, sepse si e tillë nuk përfaqëson interesat e qytetarëve të Kosovës dhe nuk punon për të mirën e përgjithshme, por i intereson vetëm interesi i klaneve të caktuara që ta shfrytëzojnë buxhetin e shtetit dhe gjitha asetet tjera publike për interesa personale.
Ishin po këta që e udhëheqin këtë Qeveri të paligjshme që për disa teste të COVID-19 të ardhura nga Serbia në kohën emergjente të pandemisë, nuk kanë lënë ‘guri’ pa lëvizur për ta sulmuar në çdo formë të mundshme Qeverinë e Kryeministrit Albin Kurti, ndërsa tash kokëulur e të heshtur rrinë para krekosjes së Vuçiqit, që thotë se po i vaksinon qytetarët serbë në pjesën veriore të Kosovës.
Për t’iu kthyer dinjiteti qytetarëve dhe serioziteti shtetit, duhet sa më parë të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme, të cilat do ta dërgonin në shtëpi këtë Qeveri dhe do ta rikthenin Kryeministër Albin Kurtin, i cili do ta mbrojë dhe zhvilloj Republikën tonë.
AB

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera