×
 • Sport
 • Sport

  Ulpiana dhe Vllaznia përjashtohen nga Liga e Parë

  FrontOnline
  12 Prill 2024

  Ulpiana dhe Vllaznia e Pozheranit përjashtohen nga Liga e Parë.

  Vendimi është marrë nga Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i shkallës së parë në FFK.

  Garat e rregullta nga kampionati vijues 2024/25 këto dy skuadra do t’i zhvillojnë nga Liga e Dytë.

  Ndeshja mes Ulpianës dhe Vllaznisë, e xhiros së 21-të në Ligën e Parë, Grupi B, ishte konstatuar nga Komisioni i Garave se ka qenë e kurdisur.

  Skuadra nga Pozherani kishte përmbysur rezultatin nga 3:1 në 3:4.

  Për këtë ndeshje kanë nisur edhe veprimet e para nga Prokuroria Themelore në Prishtinë.

  Lajmin e ka konfirmuar për TV Dukagjinin zëdhënësja e Prokurorisë, Laureta Ulaj.

  “Ju njoftojmë se Prokuroria Themelore në Prishtinë ka autorizuar policinë në ndërmarrjen veprimeve hetimore, me qëllim të grumbullimit të provave dhe informatave lidhur me këtë çështje”, ka thënë ajo.

  FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
  Nga Rubrika
  Sport19 Maj 2024
  Sulmuesi shqiptar Mirlind Daku, ka vazhduar me performancën e shkëlqyer në elitën e futbollit të Rusisë. Reprezentuesi i Kombëtares së Shqipërisë, ka...
  Sport19 Maj 2024
  Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk që të dy kanë fituar një mal me para nga lufta e tyre për kampionin e padiskutueshëm...
  Sport19 Maj 2024
  Oleksandr Usyk u dërgua me urgjencë në spital pas përfundimit të meçit pasi Tyson Fury pretendoi se ai ka thyer nofullën e...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci...
  Lajme19 Maj 2024
  Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s. Forcat Detare të Shqipërisë kanë dërguar edhe anijen e dytë në...
  Lajme19 Maj 2024
  Sindikata e Policisë së Kosovës ka votuar të dielën për shkarkimin e kryetarit Imer Zeqiri. Për shkarkimin e tij, Zeqiri e kuptoi...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka përfunduar vizita e prindërve të ish-presidentit Thaçi në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. Babai dhe nëna e Thaçit ishin sot për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...
  Lajme19 Maj 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.