×
 • Sport
 • Sport

  Tuchel paralajmëron Real Madridin për Davies

  FrontOnline
  02 Dhjetor 2023

  Shpresat e Real Madridit për të nënshkruar me yllin e Bayern Munichut, Alphonso Davies në vitin 2024 janë goditur nga një tjetër pengesë.

  Los Blancos thuhet se po planifikojnë një lëvizje për të nënshkruar me një mbrojtës të ri të majtë në muajt e ardhshëm, me 23-vjeçarin Davies në radarin e tyre, përpara një oferte të mundshme verën e ardhshme.

  Opsionet mbi një ofertë vere ose ofertë të janarit përpara sezonit 2024/25 mbeten në tryezë në Madrid, por Bayern nuk po kërkon në mënyrë aktive të shesë reprezentuesin kanadez.

  Raportet e mëparshme pretendonin se kampionët e Bundesligës kanë hapur bisedimet me Davies për një rinovim të kontratës me marrëveshjen e tij aktuale që skadon në 2025.

  Marrëveshja e skaduar e Davies ishte një kartë e fortë për Real Madridin për të luajtur, nëse ai zgjidhte kundër një zgjatjeje, me Bayernin që më pas u detyrua të konsideronte një transferim për të shmangur humbjen e tij falas në vitin 2025.

  Me përparimin që tani po ngadalësohet për një sulm të mundshëm, trajneri kryesor i Bayernit, Thomas Tuchel, ka mbështetur qëndrimin e klubit mbi dëshirën e tyre për të mbajtur Davies në afat të gjatë.

  “Ai është lojtari ynë dhe një lojtar absolutisht kyç. Ai e di se sa shumë e vlerësojmë”, ka thënë fillimisht Tuchel për Mundo Deportivo.

  “Për mua, kohëzgjatja e kontratës së një lojtari nuk ndryshon asgjë. Ai po luan rregullisht dhe e bën këtë në nivelin më të lartë”.

  “Unë i besoj menaxhmentit sportiv për këtë. Ai është ende një lojtar shumë i ri, ne shpesh e harrojmë këtë. Ai ka vend për përmirësim në çdo mënyrë”, përfundoi trajneri gjerman. /Telegrafi/

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Sport26 Shkurt 2024
  Marco Reus mund të largohet përfundimisht nga Borussia Dortmundi në verë pas 12 vitesh në klub, sipas raportimeve të fundit. Reprezentuesi gjerman...
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Parlamenti i Hungarisë miratoi sot ofertën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, duke pastruar pengesën e fundit për vendin për t’u...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar për vizitën e drejtorit kryesor për Politikat Europiane të NATO-s, Alton Buland në Kosovë. Departamenti amerikan...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka pranuar që çështja e dinarit të diskutohet me Serbinë në Bruksel në...
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Katar, është pritur në takim nga Emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.