Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Tuchel do të jetë trajneri i Bayern Munich, Nagelsmann është shkarkuar

  FrontOnline
  23 Mars 2023

  Bild dhe gazetari i njohur Fabrizio Romano, konfirmojnë se Bayern Munich është ndarë me trajnerin Julian Nagelsmann, ndërsa në vend të tij do të jetë Thomas Tuchel.

  Më herët Fabrizio Romano raportoi se klubi po mendon shkarkimin e Nagelsmann, ndërsa në vend të tij do të vije gjermani tjetër, Tuchel.

  Pas humbjes 2-1 nga Bayer Leverkusen të dielën, anëtari i bordit sportiv Hasan Salihamidzic ishte i ashpër.

  “Nuk është kjo ajo që do të thotë Bayern. Kaq pak nxitje, mentalitet, duel, këmbëngulje – rrallë e kam përjetuar këtë”, deklarloi boshnjaku.

  Tani lajmi për largimin e 35 vjeçarit Nagelsmann, është konfirmuar nga shumë media.

  Gazetari Fabrizio Romano, po ashtu shkruan se Thomas Tuchel ka marrëveshje me klubin për të nisur punen.

  Bayerni ka humbur 10 pikë këtë vit kalendarik, duke bërë që  Borussia Dortmund të jetë lider në Bundesligë./Telegrafi/

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Sport30 Maj 2023
  Federata e Tenisit e Kosovës, ka reaguar me anë të një deklarate zyrtare pas gjestit të shëmtuar  nga tenisit serb, Novak Djokovic,...
  Sport30 Maj 2023
  Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka dërguar sot ankesë në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, në lidhje me mesazhin provokues dhe politik të tenistit...
  Sport29 Maj 2023
  Pas katër vitesh, Partizani rikthehet te titulli kampion në Superiore teksa të kuqtë mposhtën në shtëpinë e tyre, Teutën me rezultatin 2-0....
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Shefi për Politikë të Jashtme, i BE-së, Josep Borrell, ka kërkuar sot që Kosova t’i pezullojë menjëherë operacionet e policisë në veri....
  Lajme30 Maj 2023
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka refuzuar që të përgjigjet në pyetjen e gazetarëve se kush i ka sulmuar ushtarët e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët e medieve të ndryshme janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviqit. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës...
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë në Bruksel, Edita Tahiri, ka thënë se Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell...
  Sport30 Maj 2023
  Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka dërguar sot ankesë në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, në lidhje me mesazhin provokues dhe politik të tenistit...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kanë shpërthyer sërish tensionet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, dy ditë përpara se të rifillonin bisedimet që synonin përfundimin e një marrëveshjeje paqeje...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.