Kupa e Botës

Trileri prej gjashtë golash mes Kamerunit dhe Serbisë përfundon baras

Trileri prej gjashtë golash mes Kamerunit dhe Serbisë përfundon baras
13:01 | 28 Nëntor 2022

Me gjashtë gola të shënuar është mbyllur ndeshja mes Kamerunit dhe Serbisë, raporton FrontOnline.

Në “Al Janoub Stadium”, Kameruni dhe Serbia janë përballur në paraditën e sotme në ndeshjen e vlefshme të grupit G.

Ndeshja në fjalë u mbyll në mënyrë dramatike, me barazim 3:3.

Castelletto (’29), Aboubakar (’63) dhe Choupo-Moting (’66) i realizuan golat për kombëtaren afrikane sot.

Kurse, për serbët shënuan Pavloviq (’45+1), Milinkoviq-Saviq (’45+3) dhe Mitroviq (’53).

Në kuadër të këtij grupi, sot nga ora 17:00, Brazili përballet me Zvicrën./FrontOnline/

Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj

Të tjera