Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Tri Komisione Parlamentare pritet të mblidhen sot

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në Kuvendin e Kosovës sot pritet të mbahen tri komisione parlamentare.

  Komisioni për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media, do të mblidhet në orën 11:00. Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike fillon në po të njëjtën kohë ndërsa ai për mbikëqyrje të Financave Publike fillon nga ora 12:00.

  Në Komisionin për Qeverisje Lokale pritet të raportojë ministri i Pushtetit Lokal, Goran Rakic, ndërsa në në orën 12:00, Agim Veliu.

  Në Komisionin për Ekonomi është në rënd dite miratimi i procesverbalit nga mbledhja e 3 nëntorit si dhe shqyrtimi i Projektligjit për masat në uljen e kostos së shtrirjes së rrjeteve të komunikimeve elektronike.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është pyetur sërish për marrëveshjen e fundit me Kosovën, duke komentuar edhe pjesën që, siç sthuhet, i...
  Lajme26 Mars 2023
  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh sot se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial vërteton...
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Të tjera
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Lajme26 Mars 2023
  Si pasojë e vetaksidentit në afërsi te Rrethi në Prishtinë, një person ka pësuar lëndime trupore. Personi i lënduar është dërguar për...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, ka publikuar një video ku shihet duke u pastruar rrugët e kryeqytetit. “E diele. Prishtina e pastër”,...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka drekuar sot me homologun kosovar Albin Kurti në Tiranë. Rama tha se gjatë këtij takimi, kanë...
  Lajme26 Mars 2023
  Ka përfunduar takimi në mes të Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe homologut të Kosovës, Albin Kurti. Temë e diskutimit në takimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.