Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Tre kosovarë dyshohet se për të rregulluar viza, falsifikuan certifikata punësimi dhe trust pensional

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në raportin 24 oësh të Policisë së Kosovës është raportuar edhe për falsifikim me dokumente.

  Sipas raportit të Policisë tre persona dysohet se kanë bërë falsifikim të dokumenteve për të aplikuar për viza, dhe leje qëndrimi në Slloveni.

  “Fshati Pantinë, Vushtrri; fshati Prekaz i Epërm Skenderaj; Prishtinë NN – NN. Është raportuar se tre të dyshuar m/k kanë bërë falsifikim të dokumenteve (certifikatë punësimi dhe trust pensional) për të aplikuar për viza dhe leje qëndrimi slloven. Dy të dyshuar janë intervistuar me datën 12.06.2020 ndërsa i treti me datën 12.11.2020. Pas verifikimit të rastit ky i fundit është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.”, njofton Policia e Kosovës.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Kronika19 Mars 2023
  Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme në Prishtinë, ka arritë që të identifikoj personin e dyshuar lidhur me rastin vrasje e rëndë në...
  Kronika18 Mars 2023
  Dy persona janë arrestuar për vrasjen e të shtunës në një hotel në “Arbëri” në Prishtinë. Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se...
  Kronika18 Mars 2023
  Një person është vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një hotel në Dragodan të Prishtinës, e dy të tjerë janë...
  Të tjera
  Vip19 Mars 2023
  Olta-Kiara dhe Kristi-Qetësori janë dy çiftet për të cilët publiku duhet të votojë dhe të zgjedhë se kë do të çojë në...
  Lajme19 Mars 2023
  Besfort Krasniqi, sekretari i përgjithshëm i posa zgjedhur i Universitetit të Prishtinës, në qershor të vitit të kaluar ishte denoncuar për ngacmim...
  Lajme19 Mars 2023
  Ministria e Jashtme turke thotë se do të mbështesë të gjitha nismat që synojnë normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Turqia...
  Lajme19 Mars 2023
  Sot paradite në motelin “Villa A1” te Tranziti i Vjetër në Prizren, u gjet pa shenja jete një burrë i moshës 77-vjeçare....
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Presidenti aktual i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nuk ka arritur fitore bindëse në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas parashikimeve...
  Lajme19 Mars 2023
  Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Petrit Musa, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Albin Kurti në Ohër, ku janë pajtuar që të zbatohen...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.