×
 • Vip
 • Vip

  Travis Scott dhe organizatorët e koncertit tragjik po përballen me 80 padi

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Të paktën 80 padi civile janë ngritur në Gjykatën e Qarkut Harris lidhur me aksidentin në koncertin e reperit Travis Scott në Teksas, raporton CNN.

  Paditë u kërkojnë organizatorëve të koncerteve, interpretuesve dhe zyrtarëve të qytetit të shpjegojnë pse lejuan që koncerti të vazhdonte ndërsa njerëzit po vdisnin.

  Shefi i policisë Troy Finner tha në një konferencë për shtyp se fjalën e fundit për përfundimin e koncertit e dha produksioni dhe interpretuesi dhe ata duhet ta kishin komunikuar këtë me zyrtarët e sigurisë publike.

  Autoritetet njoftuan se raportet e para për lëndime filluan të vinin rreth orës 21:30 dhe koncerti përfundoi 40 minuta më vonë.

  Kujtojmë, në koncertin e reperit amerikan Travis Scott, ndodhi një rrëmujë vdekjeprurëse në të cilën humbën jetën nëntë persona dhe qindra u plagosën. Edhe mediat e huaja konfirmuan dje se një studente 22-vjeçare ka humbur jetën dhe se ajo ishte viktima e nëntë e tragjedisë. Një javë më parë, ajo u shtrua në një spital në kryeqytetin e Teksasit dhe u lidh me mushkëri artificiale./FrontOnline/

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Vip20 Korrik 2024
  Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka marrë vëmendjen e të gjithëve duke mbuluar ballinën e revistës prestigjioze “Marie Claire” në edicionin...
  Vip19 Korrik 2024
  Reperi i njohur Mozzik ka reaguar pas vrasjes se Faton Hajrizit në Serbi. Mozzik në profilin e tij në “Facebook” i ka...
  Vip19 Korrik 2024
  Ish banorja e ‘Big Brother VIP Albania’ Françeska Murati shumë herë është diskutuar për jetën e saj luksoze. Aktualisht modelja gjendet me...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...
  Lajme20 Korrik 2024
  Në konferencën e përbashkët me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, të mbajtur të shtunën në Beograd, kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz tha...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.