×
 • Sport
 • Sport

  Trajneri i ri i Norwich flet për Rashicën: E njoh mirë, e doja sa isha tek Aston Villa

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Trajneri i ri i Norwich, Dean Smith, ka folur për lojtarët që ka në dispozicion në skuadrën e re, duke u ndalur te Milot Rashica.

  Ai ka thënë se Milot Rashicën e njeh që nga koha kur ishte te Aston Villa, klub me të cilin ishin afër ta blinin nga Werder Bremen.

  “Rashica? Ai është një lojtar që e njoh mjaftë mirë. Drejtori ynë i mëparshëm sportiv në Aston Villa e pëlqente shumë dhe unë e pashë atë disa herë dhe ishin shumë afër ta merrnin”.

  “Është një lojtar që e njoh mirë”, nënvizoi edhe njëherë Smith.

  Norwchi këtë javë luan me Southamphton, ku do të jetë edhe debutimi i trajnerit të ri.

  Rashica është një nga transferimet më të mëdha të Norwich këtë verë, por ende nuk ka arritur ta tregojë potencialin e plotë.

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.