Sport

Tragjedi: Boksieri vdes pas nokautit të pësuar nga rivali i tij

Tragjedi: Boksieri vdes pas nokautit të pësuar nga rivali i tij
09:56 | 01 Tetor 2022

Luis Quinones ka paguar me jetë meçin e tij të fundit në boks, shkruan FrontOnline.

Javën e kaluar, ai u përball me Jose Munozin në një duel për peshat super të lehta.

Dje (e premte), Quinones ka vdekur pas pesë ditësh në koma, shkaku i goditjeve të marra në atë përballje.

Boksieri kolumbian është rrëzuar përtokë pas goditjeve që ka marrë nga kundërshtari i tij në rundin e tetë.

Një tragjedi e ngjashme ka ndodhur më herët në Afrikën e Jugut.

Disa muaj më parë, boksieri afrikano-jugor Simiso Buthelezi vdiq pasi pësoi lëndime në tru në një ndeshje në peshë të lehtë kundër bashkatdhetarit të tij Siphesihle Mntungwa./FrontOnline/

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera