×
 • Sport
 • Sport

  Tottenham Hotspur deklasohet nga Newcastle United

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur “Spurs” është mposhtur në një ndeshje në “St James` Park” nga Newcastle në Javën e tridhjetë e dytë të Premier League.

  Rezultati përfundimtar ka qenë 4-0.

  Isak (30′, 51′), Gordon (32′) dhe Schar (87′) kanë realizuar për skuadrën e drejtuar nga Eddie Howe.

  Pas kësaj ndeshje, “Magpies” që tani janë të pamposhtur në gjashtë ndeshjet e ligës në shtëpi, ngjiten në vendin e gjashtë në tabelë me pesëdhjetë pikë, ndërsa “Spurs” janë në vendin e pestë me gjashtëdhjetë pikë.

  30% më shumë kilometra në Petrol Company nuk janë teori e thatë, por rezultate të prekshme, me çmime me të…
  Nga Rubrika
  Sport25 Maj 2024
  Trajneri spanjoll, Xavi ka hapur zemrën për të treguar ndjenjat e tij pasi u shkarkua si trajner i Barcelonës para ndeshjes së...
  Sport25 Maj 2024
  Ballkani dhe Prishtina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Albi Mall Superligën e Kosovës....
  Sport24 Maj 2024
  Fituesi i Capocannonieres dhe i Scudettos, kapiteni i Interit, Lautaro Martinez, është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2023/2024 në Serie...
  Të tjera
  Vip25 Maj 2024
  Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka bërë të ditur se më 31 maj do të publikojë këngën e saj të...
  Vip25 Maj 2024
  Këngëtarja e njohur, Xhensila Myrtezaj ka lënë një mesazh përmes një Instastorje. Ajo ka shpërndarë një poezi të Rudyard Kipling, të titulluar...
  Sport25 Maj 2024
  Trajneri spanjoll, Xavi ka hapur zemrën për të treguar ndjenjat e tij pasi u shkarkua si trajner i Barcelonës para ndeshjes së...
  Ekonomi25 Maj 2024
  Masat e vëna nga BE-ja për Kosovën, kanë pasur ndikim të negativ në ekonominë e vendit, vlerësojnë drejtuesit e Odës Ekonomike dhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër e moshës 19-vjeçare, e cila...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, ka deklaruar se Promovimi i produkteve vendore ashte veprim patriotik. Gjatë së shtunës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.