[wp-story]

Bota/Rajoni

Tjetër tërmet në Kroaci

Tjetër tërmet në Kroaci
21:02 | 02 Janar 2021

Një tërmet me fuqi 3.5 shkallës sipas Rihter u regjistrua sonte me epiqendrën gjashtë kilometra në perëndim të Petrinjes.

Sizmologët e Shërbimit Sizmologjik Kroat regjistruan tërmetin në orën 19:00, raporton Index.hr.

Zona e epiqendrës Petrinje është goditur nga 374 tërmete që nga 28 dhjetori, sipas të dhënave paraprake të botuara sot nga Departamenti i Gjeofizikës në Fakultetin e Shkencave në Zagreb.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera