×
 • Lajme
 • Lajme

  Themelohet Këshilli për siguri në trafikun rrugor

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Qeveria e Republikës së Kosovës dje ka mbajtur mbledhje, ku mes të tjerash është marrë vendimi edhe për themelimin e Këshillit për siguri në trafikun rrugor.

  Ky këshill parashihet të krijojë politika lidhur me sigurinë rrugore si dhe koordinimin e të gjitha institucioneve që merren me sigurinë rrugore.

  Këshilli do të kryesohet nga ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, teksa do ketë për anëtarë ministrin Xhelal Sveçla (MPB), Albulena Haxhiun (MD), Arben Vitinë (MSH), Arbërie Nagavcin (MASHTI), Hekuran Muratin (MFPT), drejtorin e Policisë, Gazmend Hoxha, kryetari i Asociacionit të Komunave, Agim Aliu, si dhe një përfaqësues i zyrës së kryeministrit.

  Këshilli për siguri në trafik rrugor u themelua në prag të fillimit të zbatimit të Ligjit të ri për rregullat e trafikut rrugor, i cili parasheh gjoba të ndryshme për kundërvajtësit e rregullave në trafik./Indeksonline/

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Historiani dhe profesori universitar, Nuri Bexheti, ka folur për përfshirjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në fushatën parazgjedhore në Maqedoninë e...
  Lajme23 Prill 2024
  Dje Departamenti i Shtetit për të Drejtat e Njeriut ka publikuar raportin e fundit, për vitin 2023 nga ku u theksua edhe...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi ka reaguar, në lidhje me çështjen e të zhdukurve me dhunë...
  Të tjera
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj raportin e DASH-it lidhur me korrupsionin në Kosovë e ka vlerësuar si konfirmim të skandaleve...
  Vip23 Prill 2024
  Aktorja dhe afaristja e njohur shqiptare që jeton në Zvicër Besa Rraqi Rizmani në episodin e fundit është shfaqur ne serialin e...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputeti i pavarur, Haki Abazi, thotë se më shumë duhet fokusuar në zgjedhjet në veri të Kosovës, se sa për të shpallur...
  Lajme23 Prill 2024
  Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës i ka bërë thirrje mw 16 prill Komitetit të Ministrave që ta pranojë Kosovën si pjesëtare...
  Lajme23 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se ka inicuar rast në drejtim të veprës penale “ngacmimi seksual” ndaj profesorit të Universitetit të...
  Lajme23 Prill 2024
  Nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsioni për FrontOnline është deklaruar deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, lidhur me raportin e DASHI-it....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.