×
 • Vip
 • Vip

  Televotim që nuk është bërë asnjëherë më parë: Finalistët ndahet në çifte, në finale shkojnë dy më të votuarit nga dy çiftet

  FrontOnline
  25 Maj 2024

  Një moment që erdhi si befasi dhe nuk pritej, ishte eliminimi i radhës i cili është më ndryshe se herët e tjera.

  Për herë të parë në Shqipëri do të aplikohet një mekanizëm që është përdorur shumë herë në shtete të ndryshme të botës.

  Banorët janë ndarë në çifte që do të përballen fillimisht mes njëri-tjetrit.

  Fituesit e secilit çift më pas do të shkojnë për t’u përballur në podin final, për fituesin e këtij edicioni.

  Votat që do të merren në televotimet e ardhshme natyrisht do t’i bashkohen të gjitha votave që janë marrë gjatë kësaj jave.

  Çifti i parë përbëhet nga Romeo dhe Egla, ndërsa çifti i dytë përbëhet nga Juli dhe Heidi. /Telegrafi/

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Vip14 Qershor 2024
  Ish-konkurrentja e BBVA3 dhe moderatorja Erjola Doçi intervistoi Jul Dedën në emisionin më të ri që startoi në Top Channel, Top Arena. Mes...
  Vip14 Qershor 2024
  Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi kanë bërë bashkë talentet e tyre për të krijuar këngën e re me titull “Shqiptare”. Ky bashkëpunim...
  Vip14 Qershor 2024
  Që pas daljes nga ‘Big Brother VIP Kosova’ Santiana është mjaftë e përfolur në mediat rozë. Ajo pak minuta më parë ka...
  Të tjera
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Lajme15 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se temperaturat minimale...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të zhvillohet një aksion simbolik para objektit të ri të Spitalit në Ferizaj. Këtë aksion e kanë ndërmarrë Rinia Demokratike...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të fillojë Samiti për paqe për Ukrainën, që do të mbahet në Burgenstok të Zvicrës, ku do të marrë pjesë...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.