Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Tahiri: Posti i presidentit nuk është temë brenda PDK-së

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nuk është duke diskutuar për postin e presidentit. Kështu ka deklaruar deputeti i kësaj partie, Abelard Tahiri.

  Tahiri, në një konferencë për media ku njoftoi për pezullimin e agjendës së Kuvendit nga ana e PDK-së për një javë, foli edhe për mundësinë e votimit të Ligjit për rimëkëmbjen ekonomike pas rikthimit në Kuvend.

  Tahiri: Posti i presidentit nuk është temë brenda PDK-së

  “Kjo nuk është temë brenda PDK-së. As nuk është diskutuar dhe as nuk është duke u diskutu”, tha ai.

  Sa i përket mundësisë që PDK të votojë Ligjin për rimëkëmbje ekonomike, ai tha se deri më tani nuk kanë ndryshuar qëndrim.

  Tahiri: Koalicionit qeverisës i duhet reflektim i thellë mbi angazhimin politik

  “Ky kolicion nuk po arrinë me kalu asnjë pikë të vetme dhe besoj se këtyre njerëzve iu duhet një reflektim i thellë mbi angazhimin e tyre”, theksoi ai.

  Ndryshe,PDKka vendosur që të pezullojë për një javë agjendën e zakonshme në Kuvendin e Kosovës, si shenjë solidariteti dhe reflektimi për zhvillimet e fundit në vend nga Gjykata Speciale.

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Me marrëveshjet e Brukselit dhe Ohrit, zgjidhja e “problemit të Kosovës” është rikthyer në binarë të normalizimit, gjë që çon vetëm në...
  Lajme26 Mars 2023
  Pas disfatës që Qeveria e Kosovës pësoi nga rrëzimi i Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës nga Gjykata Kushtetuese e Kosovës, zyrtari...
  Lajme26 Mars 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është pyetur sërish për marrëveshjen e fundit me Kosovën, duke komentuar edhe pjesën që, siç sthuhet, i...
  Të tjera
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...
  Sport26 Mars 2023
  Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermania...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.